Kauza „kanály“ je sledována – TV NOVA a ČT24 – podívejte se

O kauzu se zajímala v pondělí Česká televize. Sledujte na adrese http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/213411000141118-udalosti-v-regionech/obsah/291842-zverejnovani-udaju-o-zlodejich-v-kravarich-bylo-nezakonne-rozhodl-urad/

Televize NOVA se v sobotních hlavních zprávách vrátila ke kauze Kanály a je vidět, že je tato kauza stále v hledáčku médií.

Sledujete na odkazu http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/televizni-noviny/televizni-noviny-br-tn-16-11-3.html

ve 14:28 minutě…


Ředitel ÚOOÚ dr. Igor Němec zamítl rozklad obce Kravaře :

Rozhodnutí o udělění pokuty 30.000Kč !!! Podání rozkladu


Článek na titulní stánce Českolipského deníku:

Za zlodějíčky na webu mají Kravaře pokutu. Obec se chce bránit


Dobrý den pane starosto,

jmenuji se Tomáš Hrodek a jsem místostarostou města Neratovice. Včera večer jsem sledoval Události v regionech. Stejně jako asi většinu lidí, co to viděli, mě pobouřila reportáž o Vaší obci, kdy jste za zveřejnění jména nějakého gaunera dostali pokutu od ÚOOÚ. Přijde mi to naprosto skandální! Zrovna včera ráno na poradě jsme řešili naše místní pobudy, kteří nechtějí pracovat a jsou známými recidivisty.

Město, městská policie, ani státní policie nemá absolutně žádnou páku, jak proti takovým lidem bojovat. (Mimochodem za loňský rok máme škodu za ukradené kanálové poklopy cca. za 50.000,-Kč). Mám takový pocit, že slovo demokracie je již naprosto zneužíváno a někteří lidé si myslí, že demokracie= mohu si dělat co chci. O to více se mi líbí Váš přístup a snaha zabojovat ve prospěch zdravého selského rozumu.

Pane starosto velice Vás ve Vašem snažení podporuji, pokud bych Vám mohl být jakkoliv nápomocen, obraťte se prosím na mě. Pokud nás bude více a budeme slyšet, máme mnohem větší šanci na úspěch.

Přeji Vám pevné nervy a hodně úspěchů!!!

S úctou

Ing. Tomáš HRODEK
místostarosta
Městský úřad Neratovice
Kojetická 1028
277 11 Neratovice
tel.: 315 650 302, 315 684 069


Zastupitelstvo a rada města Svratky si Vám, pane starosto, dovolují vyslovit alespoň touto formou podporu v kauze ohledně ochrany osobních údajů. I my si myslíme, že zákon je minimálně přitažený za vlasy a spíše tímto chrání lidi, kteří neplní své závazky a parazitují tak na ostatních slušných lidech. I my musíme platit nemalé částky za přestupky, neboť přestupkovou komisi nemáme a vyřizuje vše za nás MěÚ Žďár n.S.

Za město Svratka

František Mládek, starosta; Mgr.Martin Mudroch, místostarosta


Další reakce obyvatel ČR na Rozhodnutí o udělění pokuty 30.000Kč !!!

Vážení podporovatelé našeho snažení. Dovolte mi, abych vám takto kolektivně poděkoval za vaši podporu, kterou konání  Obce Kravaře v Čechách vyjadřujete. Je velmi povzbudivé a příjemné cítit, že v souboji o slušnost a normálnost není obec Kravaře v č. sama. Chtěl bych jen podotknout, že tento „boj“ nevedu pouze já, jako starosta obce, ale že se k principům slušnosti a normálnosti hlásíme jako Zastupitelstvo obce Kravaře v Čechách.
Ještě jednou děkujeme!

Ing. Vít Vomáčka, MBA – starosta obce Kravaře v Čechách


Vážený pane starosto a členové obecního zastupitelstva
Naše media sdělila občanům verdikt Úřadu na ochranu osobních údajů o udělení pokuty 30 tisíc korun vaší obci za to, že zveřejnila  jména  zlodějů, kteří  kradli ve vaší obci.
Úředníci ÚOOÚ, kteří  jsou  placeni z našich daní ochraňují v tomto případě lidská práva darebáků a lumpů a to je smutné. V poslední době toho veselého v našem státě mnoho není a  přiznávám se, že je mě z toho smutno.
Souhlasím s vámi, že se proti tomuto verdiktu odvoláte a věřím, že s podporou lidí uspějete.
Možná by bylo vhodné vyvolat jednání starostů k této problematice a pokusit se něco změnit.
Vítku -  jen malou poznámku – přesto  všechno máte jako obec štěstí  – pokud by do otevřených kanálů někdo spadl a přivodil si úraz , tak by to obec  stálo podstatně víc a nikdo by vám nepomohl.
Domnívám  se,  že  byla  v minulosti velká  chyba  zrušit obecní šatlavy a pranýře. Ušetřilo by to řadě úřadů v Praze práci a peníze a mohlo se to řešit  veřejně na místě samém.

S  přátelským  pozdravem
Lubomír Šulc
exstarosta  Horní  Police

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto,
na 100 procent  souhlasím s Vaším řešením. Kdo chrání poškozené???? Já osobně bych zrušila ústav pro ochranu práv občanů. Snad máme dost soudů, zákonů i paragrafů než abychom živili nepotřebné ústavy či instituce. 5 let jsem pracovala na OPBH Jirkov i Chomutov. Pokud si místní samospráva nepomůže, vládní úřadníci, parlament ani senát tyto problémy neřeší. Pokud se najde někdo odvážný a snaží se něco řešit, všichni zákonodárci jim začnou házet klacky pod nohy, a hájit práva provinilců.a ještě těm co se snaží případy řešit se nestydí dávat pokuty.
Pane starosto, držím Vám palce abyste nemuseli platit pokutu, kterou Vám vyměřil tzv. „ústav na ochranu čehokoli, jen ne slušných občanů“. Možná, když se starostové dají dohromady a začnou tlačit na zákonodárce, přijdou tito k rozumu. Nebo snad už dávno nemají selský rozum?
Stále se nemohu smířit s tím, že znovu žijeme v Absurdistánu.
Mějte se moc hezky a hlavně buďte moc a moc zdráv.

Zdraví Vás z Kutné Hory

Ida Červená

>>>>>>>>>>>>>>>>

Přeju hezký den,k napsání Vám mi přinutilo již dvakrát odvysílaná reportáž o tom,že jste zveřejnili jména lumpů,kteří škodí Vašemu městu a porušují klid .a chod. Jsem rozladěn,slušně rečeno,na  úřad pro ochranu osobních údajů,co si vůbec dovoluje. Jeho pan ředitel Němec je rád ,že má dobře placenou práci co skončil v městským úřadě Prahy a otravuje celou republiku.Já sem psal na tento úřad osobně,protože jako postižený v kampeličkách,mi poslal sou z Prahy dva objemné dopisy a v nich byl pokaždé celý seznam všech klientů té kampeličky. A aby to bylo vše dokonalé tal tam bylo jméno a přijmení klienta,bydliště i  směrové číslo,pobočka kde měl peníze uloženy a na konec aby to bylo úplné , tak hezky napsanou přesně celkovou částku uloženou. Takže všech asi dva tisíce lidí,jsme si přečetli jeden o druhém o kolik peněz přišel. Tehdy ,když jsem to napsal na úřad na ochranu ,tak mi odepsali,že jim nepřísluší hodnotit práci soudu. Proto když sleduju Váš případ, říkám si dobře děláte a nevidím v tom nic špatného,když se grázlové zveřejňujou. Toto úřadu vadí a pošlozených se nezastanou ,tak co chtějí říkat, ať takový úřad raději zruší a ušetří se hodně peněz. Nevím,jak dalece  si přečtete tuto mojí přízeň k Vašemu jednání,ale podporuju Vás.

S pozdravem  Tomášek
>>>>>>>>>>>>>>>>

Přeji dobrý den.

Souhlasím s vámi, že úřad Igora Němce pracuje poněkud scestně. U nás zase dovolil nainstalovat kamerový systém a jeho obsluha z okna pokřikuje a uráží invalidu, za kterým se nezavřely dveře. Ten hulvát pokutu nedostal. Vy zase ano. Částečným zveřejněním chráníte osoby, co platí daně před zloději, když to stát nedokáže.

Klidně toto použijte při jednání s tím podivným úřadem.

Ing. Šíma, Pejevové 3123, 143 00  Praha

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto, vážení členové obecního zastupitelstva.

S překvapením jsem sledoval obsah vysílání televize, kde je občanům ČR sdělováno, že Úřad pro ochranu osobních údajů udělil vaší obci pokutu ve výši 30 000.-Kč ze zveřejnění jmen občanů, kteří porušují zákony naší republiky. Považuji toto rozhodnutí za naprosto absurdní, ale s ohledem na řadu jiných případů v našem státě, bohužel, za docela možné. Občané mají právo být informování o lidech, kteří porušují zákony a zveřejnění má nesporně preventivní účinek na možné následovníky. Odvolejte se proti snaze porušovatele zákonů utajovat a využijte všech možností k zrušení tohoto rozhodnutí.

Přeji mnoho úspěchů v boji s tímto nesmyslem.

Ing Antonín Sahula,CSc

bývalý starosta obce Volfartice

>>>>>>>>>>>>>>>>

Dobrý den, právě jsem shlédl reportáž o pokutě a jsem na Vaší straně.
Pokud by byla potřeba, počítejte s mou podporou. Držím palce Jaroslav
Křupala starosta Vrchovan.

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto,
jsem obyčejný občan této republiky a vadí mi ochrana
lumpů před poctivými lidmi. Proto souhlasím s vaší
záslužnou činností a musí s ní souhlasit každý slušný člověk.

Děkuji Milan Frána z Kladrub u Stříbra

>>>>>>>>>>>>>>>>

Pane starosto, naše rodina vám fandí. Nedejte se, souhlasíme se
zveřejňováním darebáků. kteří škodí slušným lidem. Lidská práva a ochrana
osobních údajů je v naší republice postavená na hlavu. Kde jaký lump má
větší práva než slušný člověk. Držíme vám palce a kéž by nás bylo víc co s
vámi souhlasí a taky aby bylo víc takových jako jste vy. DÍKY a hodně
zdaru vám přeje rodina Bártova ze Psár

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto
Velice se omlouvám, ale po zhlédnutí televizního šotu o udělení pokuty
30.000,- Kč Vaší obci mi to nedalo a rozhodl jsem se Vám napsat a sdělit
Vám , že i já , jako obyčejný člověk se přidávám k těm, kteří Vám
vyjadřují plnou podporu ve Vašem konání . Jsem již ve věku 60 let a zažil
jsem , kdy byli vystavováni na prodejnách – samoobsluhách ( fotografiemi )
drobní zlodějíčkové , kteří tam kradli . Nikdo se nad tímto jednáním
nepohoršoval a výchovný účinek zde byl maximální. C dnešní době , jak jsem
si všiml – má větší právo zloděj, který , když je lapený začne volat o
pomoc a nakonec je naše česká policie schopna obvinit okradeného , že
bránil svému spoluobčanovi v jeho právech volného pohybu a najdou si
paragraf, který bude znevýhodňovat slušného člověka před zlodějem. Nejsem
zastáncem starých pořádků – ale nezlobte se na mne -nejsem ani zastáncem
nových. Existuje ještě větš
zlovůle a jak bylo již v minulosti řečeno – “ peníze vládnou všemu“
Omlouvám se za svůj „proslov“ jen si dovoluji Vám sdělit, že Vás rád
podpořím ve Vašem jednání.
Držte se a hodně štěstí
Karel Burian – Plzeň

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto!

Právě jsem zhlédla reportáž o Vašem boji se zloději. Moc se mi líbí, jak se proti nim stavíte a moc Vás ve Vašem postoji podporuji. Kéž by bylo takových starostů více a konečně začalo platit, že stát bude zloděje trestat a ne krýt.

Jana Šimečková

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto!

Hluboká poklona, za Váš postoj – přístup, ke kriminálním živlům. Byly doby, kdy se zlodějům sekaly ruce. Škoda, že kdosi kdysi vymyslel, že je to nehumánní. (Dnes by byl býval bez ruky i „náš“ exprezident). Apropó, když už jsem zmínil prezidenta, myslím, že jejich obraz naši zemi charakterizuje. Zloději, tuneláři, lháři, opilci a podvodníci.

Držte se! S úctou dr. B. Weber

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto,
velice si Vás celá naše rodina váží Vašeho konání, věříme že budou potrastáni lumpové a ne Vy jako obec, je nám z toho všeho slušně řečeno na nic.
Keicherová

>>>>>>>>>>>>>>>>

Starosto!
Úplně s Vámi souhlasím!!
s pozdravem
Old.Černý

>>>>>>>>>>>>>>>>

Jsem moc ráda, pane starosto,
že jsou dnes ještě mezi náma lidé, kteří mají zdravý selský rozum a nesedají na zadek z hloupých úředních (i vládních) nařízení.
Vážím si Vás, máte mou podporu a úctu.
Více slov nemá cenu, jistě mi rozumíte.
Přeji mnoho štěstí a sil v boji s hloupými nařízeními.
ludmila čípová
>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto,

Naprosto nesouhlasím s udělenou pokutou a držím palce aby jste se úspěšně odvolali. Chtělo by to aby se i ostatní obce připojili k vám a nebáli se stejných kroků jako ve vaší obci a nemilosrdně zveřejňovali všechny problémové lidi ve svém okolí. Bohužel odvaha k vlastnostem našich úředníků a zastupitelů nepatří.

Možným řešením by možná bylo použít k zveřejňování anonymní datové úložiště, kam by obce tyto údaje ukládali a na svých stránkách ponechali pouze odkaz na tyto stránky. Za odkaz nemůže být nikdo popotahován a prokazovat kdo data na úložiště dal je dosti složité. Kdyby toto používali obce masivně, prakticky by to bylo neodhalitelné.
Držím vám palce a rád podpořím jakoukoliv iniciativu v tomto směru.

Martin Landa

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto,

zahlédla jsem reportáž v TN na Nově. Okamžitě jsem si vzpomněla, že jsem asi před měsícem náhodně narazila na následující web a tak jsem ho znovu vyhledala: http://okrsky.webnode.cz/prehled-kzo/cerhenice/ .  Že by každému jiným metrem? Nevzdávejte to.

S pozdravem

M. Felcmanová

>>>>>>>>>>>>>>>>

Dobrý večer vážený pane starosto. Odborník se diví a laik žasne. Všechny nadřízené úřady by Vás měli dát všem starostům za vzor za to, že dodržujete principy demokracie. Kapitalismus však není demokracie. Demokracie znamená rovnost. Bez diskuse, když uděláš dobrou věc, tak Tě zvýraznit. Uděláš-li protispolečenský čin, tak Tě taky zvýraznit, ale negativně tak, aby si na Tebe dal každý pozor. Fandím Vám a jsem připraven udělat vše, aby všichni lidé pochopili, že nežijí v demokracii, ale ve tvrdém kapitalismu. Všem bych poradil, aby si přečetli Marxe. Pane starosto, jste první odvážní. Jste průkopníci demokracie. Jste nejlepší ze všech. Přeji mnoho úspěchů.
S pozdravem Jan Neumann Královéhradecký kraj.

>>>>>>>>>>>>>>>>

Dobrý den,

vyjadřuji Vám tímto podporu s nesouhlasem s udělenou pokutou.
V naší zemi se na to stále více zapomíná, ale NORMÁLNÍ JE NEKRÁST.
A NENÍ NORMÁLNÍ trestat ty, co na to upozorní. Kam to spějeme???
Už Tomáš Baťa mluvil o krizi hodnot a jejím vlivu na společnost.
Různé existence, zloději a tuneláři mají zelenou a dostává se jim
většího práva, než slušným lidem. A nejhorší na tom všem je, že se
nám tento systém snaží vnutit myšlenku, že takhle je to v pořádku.
Fandím Vašemu postupu, je potřeba nazývat věci pravými jmény
a nebát se „nezařadit“!
Se zájmem budu nadále sledovat další vývoj.
Nevzdávejte to.
S pozdravem
Ing. Ilona Kašíková

>>>>>>>>>>>>>>>>

Vážený pane starosto !
Ku*va to jsem se zase nas*al, když jsem slyšel o té pokutě 30.000 Kč za zveřejnění hajzlů ve Vaší obci. Já bych to naopak uzákonil jako povinnost, zveřejnit všechny pachatele, aby se lidé měli na pozoru.
S*áče chráníme a slušní lidé jsou v p*deli.
Přeji Vám pevné nervy a trpělivost, jestli Vás to trochu potěší, máte moji podporu. Vždy budu podporovat slušnost pro slušné a tresty pro hajzly, včetně tělesných.
Jan Vališ, občan zasírané „vlasti“
Ps: píši Vám opravdu stízlivý a jsem slušný a bezúhonný člověk.


Sledujte s námi!

Sledujte tuto kauzu s námi v televizním zpravodajství z 13.9.2013 :

ČT24 – Události v regionech – 18:00 – ZDE

PRIMA – Zprávy FTV Prima – 18:55 – ZDE – 23:24 minuta

NOVA – Televizní noviny – 19:30 – ZDE – 8:55 minuta


Podporu nám vyjadřují spoluobčané -  naleznete v odkazu:

Děkujeme za podporu spoluobčanům a  reakce  RNDr. Igora Němce


Nevzdávejte to! Píše celá česká republika do Kravař…
nevzdavat


Televize Prima odvysílala v neděli 25. srpna reportáž, kterou si můžete prohlédnout na adrese http://play.iprima.cz/iprima/407796/all.
Svoji reportáž vysílala také televize NOVA v hlavním zpravodajství, tu naleznete na adrese http://voyo.nova.cz/product/zpravy/36753-televizni-noviny-25-8-2013#.

V deníku iDnes.cz se můžete dozvědět další podrobnosti včetně bouřlivé diskuze pod článkem na stránce http://zpravy.idnes.cz/starosta-vomacka-zlodej-odmena-kradez-pranyr-urad-fsn-/krimi.aspx?c=A130823_094020_liberec-zpravy_ddt

Mediální zájem prožívá v těchto dnech naše obec Kravaře v Čechách. 1.srpna 2013 se starostovi obce Kravaře ozvala Česká televize, že ji zaujala kauza kanalizačních poklopů ( zveřejnění přestupku včetně jmen na našich internetových stránkách ) a že by chtěla natočit reportáž, včetně vyjádření náhodných občanů, jak hodnotí právě zveřejňování těch, kteří v obci páchají přestupky. Štáb ČT dorazil, reportáž byla natočena a poslední rozhovor měl štáb zájem natočit s tím, kdo přestupek spáchal a byl zveřejněn, to je L.Z.

Ve 12,00 hodin dorazil L. Z. na úřad a sdělil starostovi, že reportéři se jej ptali, zdali na starostu podá trestní oznámení. Pan Z. starostovi sdělil, že nevidí důvod podávat trestní oznámení, že škodu nahradí a že popis přestupku je přesně tak, jak se přestupek uskutečnil. Následně se starostovi za své jednání omluvil.


Reportáž z Kravař byla odvysílána na ČT 1 1.8.2013 v 18,00 hodin ( odkaz – Události v regionech 13:26 min.).

Dalším štábem, který natáčel dnes v Kravařích, byl štáb televize Prima.

zlodejicci
Odkaz na Českolipský deník s článkem a diskuzí  zde
…často chodil po K., proto věděl, že v ul. G. S. u domů jsou litinové kanály. Kanálová víka odnesl za Základní školu K., kde je schoval. Poté šel domů, kde se nasnídal a poté s kolečkem se vrátil za školu. Zde kanálová víka naložil a odvezl je domů. Doma je následně sekyrou rozmlátil na malé kousky.
Po rozmlácení vík zavolal svému kamarádovi R. R., kdy kolem sedmé hodiny tento přišel k němu domů, společně s M. Š.. Z. jmenovaným řekl, že odcizil v ul. G. S. litinová kanálová víka, která rozbil a chce je odvézt společně s železným šrotem do Sběrných surovin v K.. Vzhledem k tomu, že nemá občanský průkaz, chtěl po jmenovaných, aby železo s litinou odevzdali na jejich občanské průkazy, což oba odmítli. Poté Z. zašel za P. N., který bydlí vedle nich a tento odevzdal na svůj OP železný šrot  a litinu ve Sběrných surovinách v K..
Za tuto litinu a železný šrot obdržel 343 Kč.
Za utržené peníze zakoupil Z. všem jmenovaných tabák a piva.

Vít Vomáčka

Zveřejněné přestupky zde…