Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


Aktualita - Prosba - aktualizace

Vážení spoluobčané,

včera tj. ve čtvrtek 10. 5. 2018 jsme uveřejnili na těchto stránkách prosbu. Ta se týkala toho, zda by se nám ozvali dobrovolní dárci krve z katastru naší obce. Společně s vedoucí Infocentra Kravaře paní Veronikou Chocholoušovou se totiž domníváme, že je třeba jim poděkovat. Dostalo se nám ovšem zvláštní odpovědi právě od dárců krve. Ta zněla: „Vždyť je to normální, to přeci patří k chování normálního člověka….“.

Nemyslíme si, že se jedná o normální věc. Nikdo nevíme, kdy krev budeme potřebovat a přitom je mezi námi celá řada lidí, kteří v tichosti a anonymitě krev pravidelně darují.

Když jsem jel včera na Taneček, zadíval jsem se na pergolu, kterou onehdá nechali postavit manželé z Rané, pro naše spoluobčany. Obec záhy nechala namontovat odpadkový koš, aby byly kam odhazovat odpadky. Viz foto.

A uvědomil jsem si, že na jedné straně jsou lidé, kteří bez publicity darují krev a o nich se nemluví. Pak jsou ti, kteří jsou schopni zachovat se tak, jak dokládají přiložené fotografie – a o nich se mluví a asi i oni, své chování považují za normální.

Klasik by pravil: "To jsou ale paradoxy“.

Proto si Vás, dobrovolné dárce krve opětovně dovoluji požádat. Prosím ozvěte se nám. Myslíme si, že jde o správnou věc a nejde nám opravdu o nic jiného, než abychom o Vás věděli a mohli Vám poděkovat.

S úctou k dobrovolným dárcům krve:  Ing. Vít Vomáčka, MBA – starosta obce Kravaře v Čechách

prosba