Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


Aktualita - Pokládka koberce - aktualizace II

A tradiční „poděkování“ na závěr.

Normálnímu člověku se ani nechce věřit přiloženým fotografiím. Dokládají to, že mezi námi žijí občané, kteří nic nerespektují a bohužel, ani si neváží práce druhých pro příjemnější život spoluobčanů.
Ač byl vjezd do obce Rané řádně označen, že není vhodné  na čerstvě položený asfaltový koberec vjíždět, přesto se našel „borec“ resp. „borci“, kteří zlikvidovali vytyčovací pásky (uvázané pásky ulomili i s větvemi stromů a kontejner na plasty, ke kterému byla páska přichycena pustili směrem na Kravaře) a dokonali dílo tvořené celou řadou lidí ke stavu, který Vám předkládáme.

Dílo bylo před chováním „kohosi“ řádně předáno od firmy Strabag a.s..
K poškození došlo po předání. To jen jako poznámku, neboť se jistě objeví „znalci“, kteří jsou schopni argumentovat tím, že takto to firma Strabag a.s. předala investorovi.

Ing. Vít Vomáčka – starosta obce Kravaře v Č.Vážení občané,

Pokládka nového koberce v obci Rané se zdárně blíží ke konci. Musím se přiznat, že mne potěšily dvě věci a jedna překvapila:

  1. Disciplinovanost našich spoluobčanů, když do „polotovaru koberce“ nikdo nevjel.
  2. Solidarita nejmenovaného občana (Švarcika), který byl potěšen novým kobercem ale zároveň si posteskl, že občané Janovic jsou na tom snad hůře, než byli oni, jako Raňáci.
    Odpověděl jsem mu, že změna směru oprav místních komunikací snad nehrozí a že opravdu počítáme jako s prioritou naší práce nové koberce v Janovicích.
    Druhý spoluobčan Švarcika – Saša podotkl, že vše záleží na pracech ČEZu a jejich uložení kabelů do země (svatá pravda).
  3. Dvě nevydařené fotografie dokumentují, že dnes pokládka nebyla dokončena a to z prostého důvodu, obalovna přestala dodávat materiál.
    Bohužel tento kousek komunikace bude dopoložen v ranních hodinách dne 28. 9. 2018.

Ing. Vít Vomáčka – starosta obce Kravaře v Č.Foto: redakce (11:15 - 27.9.2018)asfalt