Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


Aktualita - Přípravka FK Loko Kravaře vyrazila na přípravný turnaj. Aktuálně slovo trenérů...

Dobrý den všem fotbalovým příznivcům obzvláště těm Kravařským.
Po velmi dlouhé a poctivé zimní přípravě v tělocvičně naší ZŠ jsme přivítali pozvání našich strážských kolegů a přijali pozvání na tradiční již desátý ročník turnaje starších přípravek.
Po příjezdu jsme zjistili, že turnaj je velmi dobře obsazený a všechny týmy jsou velmi kvalitní včetně krajských. Mám na mysli hlavně borce z Mimoně, kde se práci s mládeží věnují dlouhodobě na vysoké až profesionální úrovni.
Těšili jsme se na konfrontaci s těmi nejlepšími a los byl neúprosný-hned první kolo jdeme na ně.
V tomto utkání se obě družstva nejdříve oťukávala, naše defenziva makala na 150%,útočníci hledali skulinku v mimoňské výborné obraně, několika výtečnými zákroky se blýskl Vojta Macek v bráně. Kvalita našeho soupeře se nakonec přece jenom ukázala a dva míče si cestu do naší brány přece jenom našly.
Až průběh turnaje ukázal, že naši borci hráli s Mimoňáky nejvyrovnanější partii a dostali také nejméně branek.
Druhý zápas jsme sehráli s naším tradičním soupeřem ze Stráže pod Ralskem .S tím hrajeme v okresním přeboru a zápas to byl velmi vyrovnaný. Byla to fotbalová bitva, kterou jsme mohli vyhrát i prohrát a tak remízu 2-2 bereme.
To samé můžeme říci i o zápasu s Lokotkou, která byla fotbalovější - my zase o to více bojovnější. I tady se zrodila fotbalová plichta 1-1 a my jsme spokojení a jdeme dál.
Po třetím utkání jsme měli téměř hodinku volna a proto trochu mlsáme , dospěláci kávička a děti trochu toho sladkého – ven z haly na sluníčko ,které krásně hřeje.
I proto jsme ve čtvrtém utkání se Slovanem Hrádek nad Nisou trochu zaspali úvod. Krajský soupeř nám udělil lekci z produktivity a dva banány v naší síti byly ještě přijatelné.
V posledním utkání jde o všechno , o umístění a hlavně o prestiž. Naším soupeřem je neznámý tým z Rynoltic. Naši borci soupeře tlačí , ždímají ze sebe vše co jde , dáváme nádherný gól , potom ještě jeden , který nám neuznali protože míč prý nebyl celým objemem za brankovou čárou (nemůžeme posoudit – máme střídačku na druhé straně hřiště) , hráči soupeře jsou nervózní a často faulují , dokonce kopeme penaltu - ale bohužel nedáváme.
Z ojedinělého protiútoku dostáváme branku – škoda. Naši se ale nechtěli vzdát a dál buší do svého soupeře ve snaze o druhý veledůležitý gól. Urostlí fotbalisté z Rynoltic nenechávají ani jeden náš kotník bez povšimnutí , všichni kulháme ale bojujeme – gól visí na vlásku , spousta šancí , kopeme trestný kop ale bohužel nic . A tak přišlo známé a nepopulární nedáš dostaneš a náhodně vystřelený míč končí za zády Vojty Macka. Prohráli jsme 1-2 ,ale musíme celý tým pochválit , všichni dřeli na hranici svých možností , u některých (např. Filip Novotný) to bylo až na hranici sebezničení. Tleskáme a jsme rádi za bojovnost jakou naši borci předvedli.
V sestavě Vojta Macek , Tomáš Chňapko , Ondra Šponiar , Filip Novotný , Honzík Palka , Ondra Provazník , Jakub Kožnar , Ondra Maršík , Dominik Maršík a Michal Pongo končíme v turnaji pátí. Naši mladí fotbalisté jsou z tohoto umístění chvíli smutní , my trenéři jsme na ně ale pyšní.
Rozdíl mezi špičkou krajského přeboru a okresními týmy je v této věkové kategorii velký a může znamenat rozdíl i o deset gólů. To se díky velké bojovnosti a obrovskému Kravařskému fotbalovému srdíčku nestalo a za to patří všem bez vyjímky velké uznání a poděkování.

Na závěr musíme říci , že se celý turnaj vydařil, po sportovní i organizační stránce to nemělo chybu , vyhráli jsme spoustu cen ( diplom, medaile, fotbalový míč, nějakou tu sladkost a také dvě individuální ceny za nejlepšího gólmana(Vojta Macek) a nejstatečnějšího hráče turnaje (Honzík Palka)- blahopřejeme.
Trenéři Lukáš a Lukáš a Jirka Macek ( nový kouč)

PS: ještě díky našemu předsedovi p.Křížovi nejenom za dopravu na turnaj.
Díky Jardo!


 

S blížícím se termínem „ostrého“ startu do jarní části mistrovských utkání se zintenzivňuje příprava našim mladých borců.
Tentokrát přípravka přijala pozvání na tradiční turnaj do Stráže pod Ralskem.
A jak naši mladí bojovali?

FK Lokomotiva Kravaře – TJ Jiskra Mimoň - 0  :  2

FK Stráž p. Ralskem  -  FK Lokomotiva Kravaře - 2  :  2

TJ Lokomotiva  Česká Lípa – FK Lokomotiva Kravaře - 1 :  1

FK Lokomotiva Kravaře – FK Slovan Hrádek nad Nisou - 0 :  2

FK Rynoltice  -  FK Lokomotiva Kravaře - 2  :  1

Naši borci obsadili 5. místo.

Bližší informace o turnaji připravují naši trenéři Lukášové.

turnaj